Orff-Schulwerk Atölyesi

Elementarius
Bir süredir bu atölye için birlikte çalışıyoruz. Orff-Schulwerk dersi her zaman artistik olanı arar. Biz de bu 3 günlük atölyede tematik çerçevede süreci bir performansa dönüştürmek istiyoruz. Konuşmanın, müziğin, dansın birlikteliğini, hep birlikte sanatsal bir görüyle sahnelemek istiyoruz. 

Aşağıda belirtilen tarihlerde görüleceği gibi 23 ve 24 Ocak tarihlerinde tüm gün, 25 Ocak günü öğleye kadar katılımcılarla çalışacağız. Ardından tematik çıkış noktamızla katılımcılardan bir grup çalışması isteyeceğiz. Bu süreçte eğitmenler olarak destek için orada olacağız. Grup çalışması ile ortaya çıkarılacak sunum aynı gün saat 20.00'da BeReZe Gösteri Evi'nde sunulacak. Katılımcılar sunuma yakınlarını davet edebilecek. Bu süreci profesyonel olarak kayda almayı ve sunumun ardından siz katılımcılarla paylaşmayı istiyoruz. 
 
Eğitmenler: Ezgi Tatar, Sencer Özbay, İlkay Nişancı

Yer: BeReZe Gösteri Evi

Adres: Lüleci Hendek Cad. No: 20/A Beyoğlu - İstanbul

Tarih & Saat:
Atölye
23 Ocak 09.00 - 17.00
24 Ocak 09.00 - 17.00 
25 Ocak 09.00 - 12.00

Grup Çalışması - Sahne Provası
25 Ocak 13.00 - 18.00

Performans
25 Ocak 20.00 

Kayıt: Katılım başvurusu, info@elementarius.org adresine e-posta yoluyla (Ad, Soyad, cep telefon numarası, TC kimlik no yazılarak) yapılır.

Hedef Kitle: Eğitim fakültelerinin ilköğretim sınıf ve müzik öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği öğretim elemanları; Orff-Schulwerk yaklaşımını derste kullanmak isteyen ilköğretim müzik, sınıf, yabancı dil öğretmenleri; bu alanlarda eğitim gören üniversite ve yüksek lisans öğrencileri, anaokulu öğretmen ve eğitmenleri, dans ve hareket eğitmenleri, özel eğitim uzmanları, terapistler ve Orff-Schulwerk’e ilgi duyan herkes.